Praca przedszkola:

• Godziny otwarcia: przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30 – 16:00.
  • Dzieci należy przyprowadzać do godziny 8:00.
  • Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach 8:00 – 13:00.
  • Dzieci mają organizowane zajęcia edukacyjne, sportowe (na boisku, na sali gimnastycznej oraz na bogato wyposażonej sali sensorycznej), zajęcia z rytmiki, języka angielskiego oraz religii (5- i 6- latki).
  • W ramach adaptacji istnieje możliwość wcześniejszego odbioru dziecka z przedszkola przez okres dwóch pierwszych tygodni pobytu w przedszkolu. Wcześniejszy odbiór należy zgłosić wychowawcy.

Niezbędnik dziecka:

• Wyprawka przedszkolna: zakup wyprawki (papier, kredki, farby, kleje itp.) dokonują nauczycielki (składka 100 zł rocznie opłacana w dwóch ratach: we wrześniu i w lutym po 50 zł).
  • Kapcie.
  • Worek (podpisany) z kompletem ubrań na zmianę.
  • Piżamka (dzieci najmłodsze: 3-latki).
  • Strój sportowy w podpisanym worku: biała koszulka i czarne spodenki (dzieci starsze: 4-, 5- i 6-latki).
  • Każda grupa wiekowa podczas zajęć korzysta z podręczników, ćwiczeń i wyprawek plastycznych. Koszt zestawu podaje wychowawca.

Kontakt z nauczycielkami:

• Kontakt z wychowawcami grup odbywa się poprzez dziennik elektroniczny.
  • Na pierwszym zebraniu rodzice informowani są o najważniejszych sprawach organizacyjnych placówki, wyłaniana jest trójka rodziców do Rady Oddziałowej, którzy wybierają swojego przedstawiciela do Rady Rodziców.

Odbiór dzieci:

• Dziecko może być odbierane z przedszkola tylko przez rodziców lub osobę dorosłą mającą pisemne upoważnienie rodziców. Pisemne upoważnienie składamy na początku roku z podaniem imienia, nazwiska, nr dowodu osobistego i numeru telefonu osoby upoważnionej.

Opłaty:

• Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej, której czas wynosi 5 godzin dziennie (8:00 – 13:00).
  • Godzina pobytu dziecka ponad podstawę programową (5 godzin) wynosi 1,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę realizacji zajęć (nie dotyczy dzieci 6-letnich realizujących
    w przedszkolu roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne).
  • Zasady wnoszenia opłat: opłata za przedszkole składa się z dwóch części:
  • opłata za godziny pobytu przekraczające czas realizacji podstawy programowej (należy dokonywać na konto bankowe Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
    w Serbach nr 70 8646 0008 0000 0026 3838 0004 od 03 do 12 dnia danego miesiąca; tytułem: opłata za przedszkole / miesiąc / imię i nazwisko dziecka / PP)
  • opłata za wyżywienie (należy dokonywać na konto bankowe Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Serbach nr 70 8646 0008 0000 0026 3838 0004 od 03 do 12 dnia danego miesiąca; tytułem: opłata za wyżywienie / miesiąc / imię i nazwisko dziecka / PP)
  • Nieobecność dziecka odnotowywana jest na podstawie dziennika zajęć przedszkola,
    a stawka żywieniowa za ten dzień (6,50 zł) zostaje odpisana w następnym miesiącu.