7 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości jest kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników.
Na wstępie uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce bajkowej- egzamin zdali celująco. Po uroczystym ślubowaniu nastąpił moment pasowania, którego dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Serbach, Pani Agnieszka Rajchel. Na zakończenie wszyscy młodzi czytelnicy otrzymali wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów „Mała książka – wielki człowiek” i imienne zakładki do książek. Dodatkowo klasa 1a i 1b otrzymała w ramach NPRCZ. 2.0 – działania promujące czytelnictwo po jednym egzemplarzu encyklopiedii dla dzieci do swoich klasowych biblioteczek.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, mali czytelnicy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do zajęć.
Uroczystość odbyła się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.