We wrześniu 2022r. biblioteka szkolna gościła po raz pierwszy uczniów klasy 1a i 1b.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami korzystania z księgozbioru oraz poznały rozmieszczenie książek na regałach. Pani bibliotekarka pokazała uczniom, gdzie znajdują się książki odpowiednie dla najmłodszych czytelników. Następnie dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje książek i dlaczego tak ważne jest systematyczne czytanie. W dalszej części spotkania wszystkim uczniom założono karty czytelnicze , dzięki którym już tego samego dnia mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. Każdy pierwszoklasista otrzymał również swoją pierwszą zakładkę do książki, które biblioteka szkolna otrzymała jako gratis za zakupione nowości w ramach NPRcz. 2021-2025.

Odwiedziny uczniów  klasy  1a były również okazją do przeczytania opowiadania „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”, ponieważ przypadła 29.09.2022r.,  czyli w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom i nabywanie umiejętności słuchania głośnych tekstów. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację i naukę, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wizyta pierwszoklasistów była również okazją do zaprezentowania nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025.

wyzyta klasy 1a w bibliotece
klasa 1a w bibliotece szkolnej