W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki wkładowi własnemu Gminy Głogów, biblioteka szkolna zakupiła 363 nowości książkowych.

Są to nowości rekomendowane przez uczniów i grono pedagogiczne. Wśród nich znalazły się m.in. książki z serii: „Zaopiekuj się mną”, „Kicia Kocia”, „Czytam sobie” , „Kraina syren”, „Książkożercy” , „Magiczne drzewo”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” , „Nela – mała reporterka” , „Zaczarowane kucyki” , „Zwiadowcy” , „A to historia!” , „Królik i misia” , „Pan Kuleczka” , „Dziennik cwaniaczka”.

Ponadto biblioteka zakupiła w ramach programu brakujące lektury szkolne z wykazu lektur obowiązkowych: „ Janko Muzykant” , Którędy do Yellowstone?” , „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” , „Psie troski” , „Piaskowy wilk” , „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w ilości odpowiadającej oddziałom klasowym oraz brakujące tytuły książek z wykazu lektur uzupełniających: „Czerwona kartka dla sprężyny” , „Biały Mustang” , „Cudowna podróż” , „Kapelusz za 100 tysięcy” , „Topsy i Lupus” , „Słoń Birara” , „Posłaniec króla”

Nie zabrakło również książek popularnonaukowych, które w bibliotece cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz komiksów.

Głównym zadaniem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Biblioteka szkolna zaprasza serdecznie do wypożyczania.