Niepowodzeniem dla naszej drużyny zakończył się powiatowy turniej piłki koszykowej chłopców klas 4-6. rozgrywany na parkiecie SP nr 12 w Głogowie w dniu 21.03.2022r. Po obiecującym I miejscu w finałach rejonowych nasi chłopcy przystąpili do rozgrywek pełni nadziei na sprawienie niespodzianki. Na placu boju stawiły się cztery drużyny: Jerzmanowa, Serby, SP nr 10 oraz gospodarz turnieju SP nr 12 w Głogowie.

Naszym pierwszym przeciwnikiem był wicemistrz miasta Głogowa, drużyna SP nr 12. Pierwsza kwarta obfitowała w akcje podkoszowe obu drużyn, jednak żadna z nich nie uzyskała znaczącej przewagi. Zakończyła się wynikiem 2:2. W drugiej kwarcie na boisku pojawili się zmiennicy, ale i oni nie byli w stanie przechylić wyraźnie szali zwycięstwa na którąkolwiek stronę. Po dwóch kwartach przegrywaliśmy nieznacznie 2:4. Niestety 3 i 4 kwarta nie przyniosły zamiany w stylu gry naszej drużyny. Popełnialiśmy wciąż te same błędy. Oddawaliśmy rzutu z obwodu zamiast spod kosza, biernie przyglądaliśmy się atakującym kosz przeciwnikom i rzadko zmienialiśmy pozycje. Przeciwnik nie grał wybitnie, ale w przeciwieństwie do naszego zespołu zaczął trafiać do kosza. Wystarczyło to do pokonania naszych koszykarzy 2:9. Szkoda, bo przeciwnik był w naszym zasięgu. Zwycięstwo nie było zasługą umiejętności zawodników z Głogowa, tylko brakiem realizacji taktyki przedmeczowej przez naszych chłopców.

W drugim meczu SP nr 10 z Głogowa pokonało Jerzmanową 27:16. Co ciekawe głogowianie prowadzili już 20:0, ale zmiana stylu gry Jerzmanowej sprawiła, że w 3 i 4 kwarcie punktowali praktycznie tylko oni. Niestety przewaga punktowa z początku meczu była zbyt duża i zespołowi z Jerzmanowej nie udało się dogonić wyniku.

Naszym przeciwnikiem w meczu o 3 miejsce byli właśnie koszykarze z Jerzmanowej. Pokonując ten zespół w turnieju rejonowym mogliśmy się czuć faworytami, jednak jak mówią trenerzy “statystyki nie grają”. To był zupełnie nowy mecz. Niestety dwie pierwsze kwarty przespaliśmy i drużyna przeciwna stopniowo powiększała swoją przewagę. Trzecią kwartę rozpoczynaliśmy przegrywając 2:9. Męska rozmowa trenera z zawodnikami podkręciła tempo naszej gry, zaczęliśmy też skutecznie trafiać. Co z tego, kiedy trafiali również nasi rywale. Zabrakło czasu na dogonienie wyniku i tym razem musieliśmy uznać wyższość Jerzmanowej przegrywając 9:14.

Tegoroczny występ w rozgrywkach był pierwszym po dwóch latach pandemii, poza tym w naszym składzie było wielu młodych zawodników. Turniej należy potraktować jako przetarcie przed dalszymi potyczkami. Chłopcy nabyli doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnych latach. To obiecująca drużyna, która jeszcze nie raz powalczy o najwyższe trofea.

Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce, turniej wygrała reprezentacja SP nr 10, która pokonując gospodarzy SP nr 12 awansowała do dalszej fazy rozgrywek.