Z wizytą u Szymborskiej i nie tylko:) Dnia 5. kwietnia bieżącego roku uczniowie klasy 8A udali się wraz z wychowawczynią (p. Joanna Rozmus) i nauczycielką języka polskiego (p. Anną Kruszewską) na wycieczkę do Głogowa. Celem wyjścia było zwiedzanie wystawy poświęconej życiu i twórczości polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Wystawę zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, ponieważ w 2023 przypada setna rocznica urodzin poetki. Mieliśmy okazję i przyjemność odbyć niezwykłą podróż przez życie, twórczość i wspomnienia.. Wystawę stanowi 25 plansz, które prezentują najważniejsze etapy życia poetki i odpowiadające im cytaty z twórczości oraz wyklejanki, rysunki dziecięce, fragmenty niepublikowanych utworów prozatorskich i rękopisów, zabaw towarzyskich. Kolejny przystanek naszej wycieczki stanowiła Szkoła im. Jana Wyżykowskiego. Tam nasi uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawych Dniach Otwartych zorganizowanych przez nauczycieli i młodzież szkoły średniej dla przyszłych abiturientów. Zwieńczeniem tej pouczającej wycieczki była wspólna pizza w Tutti Santi.

Link do galerii zdjęć: https://zspserbywobiektywie.blogspot.com/2023/04/z-wizyta-u-wisawy-szymborskiej.html