Cała wycieczka pozuje do zdjęcia na plaży na tle mola
W dniach 12-13 maja 2022r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Serbach uczestniczyli w wycieczce na Pomorze Zachodnie w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów. W pierwszym dniu wyjazdu program obejmował zwiedzanie Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, Fortu Gerharda i Latarni Morskiej w Świnoujściu. Uczniowie zakwaterowani byli w Hotelu Neptun w Międzyzdrojach. Dzień drugi wycieczki to zwiedzanie Oceanarium w Międzyzdrojach, Multimedialnego Muzeum Trzęsacza a także słynnych ruin Kościoła w Trzęsaczu. Podczas całego wyjazdu pogoda dopisywała. Na plaży w Świnoujściu i Międzyzdrojach uczniowie odpoczywali grając w piłkę, spacerując brzegiem morza, budując zamki z piasku. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń, zobaczyli dużo ciekawych miejsc, a zabawie towarzyszył nieustanny śmiech i dobry humor.