Zdjęcie grupowe drużyny Serbów wraz z opiekunem w konkursie fotograficznym
Dnia 27 kwietnia 2022r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Jak dbam o swoje zdrowie? Sport i rekreacja w mojej miejscowości”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, Biblioteka Pedagogiczna oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie. Honorowy Patronat nad VII edycją konkursu objęli Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Mariola Kokot. Konkurs miał na celu ukazanie miejsc sprzyjających uprawianiu sportu i aktywności fizycznej w miejscu zamieszkania, rozpowszechnianie wśród uczniów szkół podstawowych oraz mieszkańców Powiatu Głogowskiego fotografii, jako środka wyrazu artystycznego. Każdy uczestnik konkursu musiał wykonać zdjęcie w miejscu aktywnego spędzania czasu i wywołać je w formacie 15×21 cm. Na podium znalazły się uczennice klasy VIII: Hanna Lewicka – II miejsce oraz Małgorzata Mazurkiewicz – III miejsce. Sukces odnieśli także Nina Tomkowiak z klasy VIII oraz Błażej Witkowski z klasy IV zdobywając wyróżnienia. Ze zdjęciami wszystkich laureatów powstanie kalendarz na nowy rok.