Dnia 21 marca 2023 roku z okazji Tygodnia Patrona Szkoły uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wzięli udział w międzyklasowej rywalizacji – turnieju wiedzy o Mikołaju Koperniku. Na początek dzieci wspólnie rozwiązywały quiz na temat życia i osiągnięć słynnego astronoma. Następną konkurencją było układanie puzzli tematycznych. Ponadto klasy rozwiązywały krzyżówki, rebusy dotyczące Mikołaja Kopernika oraz Układu Słonecznego. To był bardzo udany i ciekawy dzień.
22 marca – trzeci dzień Patrona Szkoły – zdobienie pierników😋
23 marca (czwartek) naszą szkołę odwiedziło kino sferyczne.
Dzieci znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują przekazywaną im wiedzę, poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonujące głosy lektorów.
W trakcie pokazu uczniowie oglądają trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko. Dzieci po sensie były bardzo zadowolone a ciekawość ich została rozbudzona .