Tablica wyników konkurencji z okazji Dnia Dziecka
Jak co roku 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy rozmaite atrakcje. Rozpoczęliśmy krótkim apelem podczas którego pani dyrektor Agnieszka Rajchel złożyła wszystkim dzieciom małym i dużym najserdeczniejsze życzenia. Po spotkaniu nadszedł czas na rywalizację. W czasie gdy dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawców świetnie bawiły się w grach i zabawach na boisku Orlik, starsze roczniki przystąpiły do nie lada wyzwania. Trzeba było wykazać się zarówno tęgim umysłem, zdolnościami plastycznymi, jak i sportowym duchem walki. Panie Jolanta Szymoniak i Iwona Worońko-Kosturkiewicz przygotowały zadania matematyczno-przyrodnicze dostosowane do poziomu każdego z uczestników. To była istna siłownia umysłowa! W czasie, gdy jedni wytężali swoje umysły, inni rywalizowali w konkursie plastycznym, pod czujnym okiem pani Moniki Marut-Fras, zdobywając kolejne punkty dla swojego oddziału. W tym samym czasie na sali gimnastycznej toczyła się zacięta walka o miano najsprawniejszej klasy. Pan Paweł Kula dał okazję sprawdzić swoje umiejętności koszykarskie, piłkarskie i tenisowe, a także pochwalić się swoją zwinnością wszystkim zawodnikom klas IV-VIII. Każda kolejna próba wzbudzała coraz większe emocje, zwłaszcza, gdy młodsi zawodnicy dorównywali umiejętnościami swoim starszym kolegom. Ostatecznie po zaciętym boju triumfowała klasa IV, przed naszymi najstarszymi kolegami i koleżankami z klasy ósmej. Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa VI. Co ciekawe, to właśnie ona okazała się najsprawniejsza w całej szkole! Po ogłoszeniu wyników rywalizacji na wszystkich czekały drobne przekąski i napoje, a na zwycięzców pizza ufundowana przez panią dyrektor.