Uczniowie klas II w ramach przedsięwzięcia “Poznaj Polskę” wybrali się na trzydniową wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie historycznego zespołu miasta, podczas którego zobaczyliśmy poznańskie Stare Miasto oraz pokaz „trykających” się koziołków na wieży Ratusza. Zwiedziliśmy wyjątkowe Muzeum Instrumentów Muzycznych – oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu. Uczestniczyliśmy w pokazie wyrobu rogali marcińskich oraz warsztatach w Rogalowym Muzeum Poznania, podczas których każdy mógł wcielić się w rolę poznańskiego cukiernika i piekarnika.

W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła. Odbyły się warsztaty dla dzieci w interaktywnym centrum historii Ostrowa Tumskiemgo. Obejrzeliśmy Bramę Poznania. Ponadto zwiedziliśmy Palmiarnię oraz stare ZOO w Poznaniu

Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. W dawnym domu Fiedlera obejrzeliśmy zbiory zebrane podczas podróży do obu Ameryk, Afryki i Azji: łuki, włócznie, rzeźby i maski, tropikalne motyle, tam – tamy oraz inne instrumenty muzyczne itp. Natomiast na dworze zobaczyliśmy: “Santa Marię” – replikę statku Krzysztofa Kolumba, posąg Buddy, piramidę i inne ciekawostki.

Następnie przejechaliśmy do Rogalina, gdzie znajduje się (Rogalin – zespół pałacowo-parkowy z obszarem dawnego majątku ziemskiego – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zwiedziliśmy Rogalin, spacerowaliśmy po parku Pałacu Raczyńskich, gdzie znajduje się wiele ciekawych roślin i drzew, w tym liczące ponad 1000 lat dęby “Lech”, “Czech” i “Rus”.

Link do galerii zdjęć: https://zspserbywobiektywie.blogspot.com/2022/11/wycieczka-do-poznania-klasy-ii-poznaj.html