Kolejny program edukacyjny realizowany w naszej szkole, to: “Plastek i jego zaczarowane pudełko”! Europejski program edukacyjny Plastics Europe przeznaczony jest dla młodszych uczniów szkoły podstawowej. Umożliwia uczniom samodzielne wykonanie łatwych doświadczeń z wykorzystaniem tworzyw sztucznych.

W ramach projektu szkoły otrzymują bezpłatnie pakiet edukacyjny składający się z zestawu eksperymentalnego oraz kompletu książek dla uczniów, broszury pomocniczej dla nauczyciela, plakatów i filmików edukacyjnych.

Zestaw eksperymentalny zawiera materiały umożliwiające przeprowadzenie następujących doświadczeń:

• Oczyszczenie wody przez polimerową membranę;
  • Zbadanie chłonności wody przez polimerowy suberabsorbent;
  • Zbadanie właściwości różnych folii tworzywowych;
  • Wyprodukowanie kulki z pianki polistyrenowej;
  • Wytworzenie nowego tworzywa (tzw. slime).

Program pomaga wzbudzić zainteresowanie zjawiskami i naukami przyrodniczymi i technicznymi (ang. STEM – Science Technology Engineering and Mathematics) wśród dzieci w wieku 6-10 lat. Wszystkie eksperymenty uczniowie mogą przeprowadzić samodzielnie, łatwo i bezpiecznie – opis każdego doświadczenia i jego wyjaśnienie są omówione w książce dla uczniów. Integralną częścią projektu są warsztaty szkoleniowe, podczas których nauczyciele mają okazję zapoznać się z doświadczeniami. W ramach projektu uczniowie mogą również uczestniczyć w konkursie plastycznym Plastka.