Grupa dziesięciu dzieci unosi kciuki do góry na tle napisu Kolorowa Chemia
Chemia, chemia… Ilu z Was cierpnie skóra na plecach na samą myśl o tym przedmiocie. Wzory, reakcje chemiczne, zadania rachunkowe niejednemu jeszcze w dorosłym życiu spędzają sen z powiek. Aby pokazać, że nauka chemii wcale nie musi być nudna oraz ukazać atrakcyjność tego przedmiotu w naszej szkole 15 czerwca 2022r. odbyły się zajęcia chemiczne pt. ”Kolorowa chemia”, w których wzięli udział uczniowie klasy 1a. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej części uczennice z klasy 8 należące do szkolnego koła chemicznego pod opieką nauczyciela przeprowadziły pokaz kilku ciekawych i efektownych doświadczeń chemicznych: – woda-wino-woda, – ogień bez zapałek, –  gaśnica domowym sposobem, – chemiczny kameleon, – pasta dla słonia. W drugiej części uczniowie z klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach chemicznych, w trakcie których w bezpieczny sposób przy użyciu substancji znanych z życia codziennego, stosowanych w kuchni i łazience samodzielnie z użyciem sprzętu stosowanego w prawdziwym laboratorium wykonywali doświadczenia (chemiczne jojo/lampa lawa oraz magiczne właściwości wywaru z czerwonej kapusty). Celem zajęć było rozbudzenie wyobraźni dzieci oraz zapoznanie ich z nowymi zjawiskami, pojęciami. Wszystkie eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość, dostarczyły dużo radości, wprowadziły w magiczny świat chemii oraz na pewno wzbogaciły dzieciaki o nowe doświadczenia i wiadomości.