W dniu 19.11. 2021r. (piątek) przedszkolaki z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” pod opieką Pani Doroty Kubiak oraz Pani Natalii Mech świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

Tego dnia dzieci, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyszli ubrani na niebiesko na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa są nie przestrzegane.

Konwencja o prawach dziecka- co to takiego? Przedszkolaki korzystając z tablicy interaktywnej oraz prezentacji na temat praw dziecka zapoznały się z zapisami Konwencji praw dziecka. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom ich praw oraz rozumienie konieczności ich przestrzegania przez inne dzieci i dorosłych.

Dzieci wspólnymi siłami wykonały pracę pt. „ Słońce praw dziecka”- pokoloruj swoje prawa.

Na zakończenie akcji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki wzięły udział w niebieskim przemarszu, zapraszając chętne dzieci z innych grup do wspólnego celebrowania rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Podczas marszu przedszkolaka rozdawane były niebieskie serduszka jako znak praw dziecka.