Dnia 14.10.2020r. w Zespole Szkół w Serbach odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Jak przystało na czas pandemii, uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV – VIII. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Przygotowali filmik z krótkimi wierszykami o nauczycielach. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Występy uświetnił występ szkolnego chóru.​​​​​​​

Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Agnieszka Rajchel, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie i trudnym czasie pandemii.