Logo programu Laboratoria przyszłości
Program “Laboratoria Przyszłości” to możliwość wprowadzenie do szkoły innowacyjnych procesów dydaktycznych. Dzięki zakupionemu sprzętowi stwarzamy naszym  uczniom idealne warunki do rozwoju. #laboratoriaprzyszłości  to nowe technologie w nauczaniu! Uczniowie klas I-III korzystając z zestawów konstrukcyjnych . Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle i tworzyć nawet bardzo skomplikowane konstrukcje. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Maluszki mogą również trenować prawidłowy chwyt czy rzucanie do celu. Dzięki #LaboratoriaPrzyszłości korzystamy z nowoczesnego wyposażenia na zajęciach obowiązkowych i dodatkowych, podnosimy efektywność uczenia się, wspieramy ucznia i jego potencjał , aby mógł w pełni  uczestniczyć w życiu szkoły!