Dnia 1 października uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w lekcji muzealnej, polonistyczno-historycznej o temacie: Już ukropiłem tysiąc wierszy- o tym jak Adam Mickiewicz pisał „Pana Tadeusza”.

Muzeum mieści się na Starym Mieście we Wrocławiu w Kamienicy Pod Złotym Słońcem, tam też znajduje się rękopis „Pana Tadeusza”, który uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy oraz dowiedzieć się w jakich okolicznościach historycznych dzieło było tworzone. Poznali również stroje szlacheckie, naczynia, pamiątki z epoki. Zapoznali się z postaciami słynnych ludzi, z którymi obcował wieszcz narodowy. Prześledzili trasę podróży poety po Europie podczas Wielkiej Emigracji.

Uczniowie naszej szkoły zostali pochwaleni przez pracowników muzeum za wiedzę polonistyczną, historyczną oraz wysoką kulturę osobistą.