Wrocław wycieczka
Wycieczka do Wrocławia klasa 1

W dniach od 25 do 27 maja 2022 roku uczniowie klas pierwszych: I a i I b uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, zorganizowanej dzięki wsparciu finansowemu w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” Grupa otrzymała 15000 zł dotacji z Ministerstwa Edukacji  i Nauki. W wycieczce udział wzięły 23 osoby.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Uczniowie, podziwiając monumentalne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, wysłuchali opowieści lektora na temat słynnej bitwy pod Racławicami. Zwiedziliśmy ponadto gmach Hali Stulecia, odbywając wirtualną wędrówkę po okolicy, podziwiając miasto z lotu ptaka oraz wrocławskie ZOO.

W kolejnym dniu wycieczki po Wrocławiu zwiedziliśmy Hydropolis oraz Muzeum Poczty. Mieliśmy okazję podróżować wagonikiem kolejki linowej nad Odrą.

W trzecim, ostatnim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Sky Tower, podziwialiśmy Wrocław z tarasu widokowego budynku. Odwiedziliśmy Kolejkowo. Na zakończenie wycieczki podziwialiśmy rośliny pięknego Ogrodu Botanicznego i płynęliśmy statkiem po Odrze.

To była niezwykle udana wycieczka, dla wielu uczniów pierwsza w życiu tak długa wyprawa bez rodziców, pierwsza wizyta w stolicy Dolnego Śląska.

Link do Galerii zdjęć: https://zspserbywobiektywie.blogspot.com/2022/05/poznaj-polske-wycieczka-do-wrocawia.html